Wszystko co Musisz Wiedzieć o Loxon Max

25 Kwi

Co drugi mężczyzna w Polsce traci włosy jeszcze przed pięćdziesiątką. Ci, którzy próbowali na poważnie walczyć z dolegliwością, zasięgając rad lekarzy, prawdopodobnie słyszeli o marce Loxon.

loxon max 5 opinie

Do niedawna preparat Loxon 5% dostępny był jedynie na receptę. Jego skład się nie zmienił, za to klasyfikacja owszem, obecnie można go już kupić bez polecenia specjalisty, pod nową nazwą Loxon Max.

Głównym składnikiem płynu jest substancja zwana minoksydylem, której działanie przyczynia się do pobudzenia porostu włosów poprzez zwiększenie przepływu krwi przez naczynia skórne.

Czytaj dalej: Ranking najlepszych preparatów na porost włosów >>

Czy ten specyfik jest w stanie sprawić, że nasz fryzjer znów będzie miał problem z ujarzmieniem bujnej fryzury?

Loxon Max – skład płynu

Najczęstszą przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenowe, stąd skład recenzowanego preparatu dedykowany jest właśnie grupie zmagającej się z tą przypadłością. Oznacza to, że korzystać z niego powinni raczej mężczyźni starsi.

Zawartość płynu Loxon Max jest zatem typowa dla wielu leków z tej kategorii. Sprawdźmy dokładnie, co się na niego składa:

minoksydyl – czyli pochodna pirymidyny, to bazowa substancja płynu. Wykazuje silne działanie hipotensyjne, co znaczy, że obniża ciśnienie tętnicze krwi. Niegdyś stosowana była w leczeniu chorób ciśnieniowych, jednak ze względu na silne skutki uboczne wycofano się z tej praktyki. Minoksydyl używany zewnętrznie stymuluje mieszki włosowe i hamuje proces miniaturyzacji włosa. W płynie Loxon Max zawiera się 50 mg substancji na 1 ml.

glikol propylenowy – to organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi. Substancję otrzymuje się poprzez uwolnienie tlenku propylenu. Glikol ma szerokie zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym i farmacji czy nawet branży tytoniowej. Często wykorzystywany jest ze względu na właściwości konserwujące.

etanol (96%) – kolejny związek z grupy alkoholi. To bezbarwna ciecz o specyficznym zapachu, potocznie zwana spirytusem. Poza ogólnie znanym negatywnym działaniem na organizm człowieka, etanol znajduje zastosowanie w środkach higienicznych i kosmetykach, a także jako składnik wielu leków.

kwas cytrynowy – to otrzymywany dzięki fermentacji cytrynowej (z glukozy) popularny składnik szeregu produktów, głównie spożywczych.

Opinie użytkowników Loxon Max

Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek leczniczego środka, dobrze poznać nie tylko skład, ale także opinie o jego skuteczności. Któż lepiej wie, czy płyn na porost włosów działa niż osoby, które miały z nim do czynienia?

Producent zapewnia, że dzięki zawartości substancji czynnej, minoksydylu, środek jest bezpieczny oraz skuteczny. W sieci znaleźć można jednak wiele różnych zdań na temat produktu Loxon Max. Przytoczmy kilka z nich.

Mam mieszane uczucia. Loxon Max działał na początku i byłem zadowolony, ale po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Może to jest tylko dla młodszych? Albo to mój przypadek jest beznadziejny, bo płyn pomógł tylko na chwilę. Przerzuciłem się na tabletki i suplementy, zobaczymy, co z tego będzie. ~ Andrzej, 37 lat

Loxon polecił mi lekarz, używałem go jeszcze jak był na receptę. Moje włosy wyglądają trochę lepiej, więc jestem zadowolony, choć dalej są słabe. Czubek głowy i zakola ciągle łyse, ale więcej i tak się nie spodziewałem. ~ Kacper, 31 lat

Loxon lałem na głowę dwa miesiące, ale to nie dla mnie, nie jestem taki cierpliwy. Kto poleci jakieś inne płyny? ~ Mateusz, 27lat

Loxon Max: Ile kosztuje i gdzie go kupić?

Cena preparatu jest raczej uśredniona. Jedno opakowanie o pojemności 60 ml kosztuje od 35 do 40 złotych. Jego zawartość powinna starczyć na miesiąc. Loxon Max można kupić w niemal każdej aptece stacjonarnie lub zamówić przez Internet w aptekach wirtualnych. Odkąd zmieniono klasyfikację preparatu na dostępny bez recepty, jest do nabycia bez żadnych problemów.

Loxon Max – zamiennik

Z internetowej kwerendy wynika, że skuteczność preparatu nie jest zbyt wysoka. Użytkownicy są raczej zadowoleni z poprawy kondycji włosa, jednak stosowanie Loxon Max nie przywróciło ich fryzurze spodziewanej gęstości. Czy istnieją zatem alternatywy, które dzięki zastosowaniu innych składników można uznać za bardziej efektywne?

Jak sugeruje jeden z wymienionych wyżej komentatorów, rozwiązaniem może być zamiana płynu na leczenie wewnętrzne, czyli witaminy i leki. Szukanie przyczyny, a nie leczenie zewnętrznych efektów wydaje się dobrym sposobem.

Na rynku istnieje kilka producentów leków, które dedykowane są osobom zmagającym się z nadmiernym czy przedwczesnym łysieniem. Czasem lepiej niż na chemię postawić na związki naturalne, bezpieczniejsze i dodające organizmowi energii bez niebezpieczeństwa osłabienia go.

Takimi składnikami są na przykład skrzyp polny czy pokrzywa, które dodatkowo wzmacniają kolor włosa. Jednym z leków, który – między innymi – zawiera te substancje, jest Profolan.

Profolan – skuteczna alternatywa dla Loxon Max?

Jesteśmy zatem zdecydowanie bardziej skłonni polecić Profolan niż Loxon Max. To lek stworzony dla mężczyzn zmagających się z problemem łysienia w każdej fazie. Zawarte w nim składniki wzmacniają mieszki włosowe i stymulują porost włosów.

Być może niższa skuteczność recenzowanego płynu Loxon Max polega na tym, że syntetyczne składniki przynoszą efekt szybki, ale nietrwały, przyczyniając się do wystąpienia możliwości nawrotu problemu.

Profolan stawia natomiast wyłącznie na substancje naturalne, które wzmacniają cebulki włosów już na etapie ich powstawania. To wyjątkowe rozwiązanie na rynku leków dedykowanych osobom zmagającym się z łysieniem.

Zastosowana formuła Grow3 częściowo blokuje hormon DHT odpowiedzialny za nadmierne wypadanie włosów. Oprócz wymienionych wyżej wyciągów z pokrzywy czy skrzypu, lek zawiera l-cysteinę, miedź, cynk, tiaminę, taurynę oraz witaminy: E, A i B6.

Zaletą tabletek jest fakt, że nie są przeznaczone wyłącznie dla osób starszych. Z powodzeniem może go stosować zarówno dwudziesto-, jak i sześćdziesięciolatek.

Informacje o tym, jak go zdobyć, znaleźć można na stronie producenta: www.profolan.pl. Profolan bowiem, w trosce o najwyższą jakość, dostępny jest wyłącznie u źródła.

AKTUALIZACJA:

 Jeden z naszych czytelników podesłał nam link ze zniżką* (-20%) na Profolan!

*Oferta ważna do 31/01/2019

Wszystko co Musisz Wiedzieć o Loxon Max
4.4 (88.24%) 34 votes

5 Replies to “Wszystko co Musisz Wiedzieć o Loxon Max

  1. Loxon Max działa ale bardzooo powoli, poza tym może prowadzić do różnych efektów ubocznych. Jeśli cierpicie na łysienie androgenowe to polecam raczej Profolan albo Follixin. Te preparaty działają w oparciu o naturalny skład i nie powodują efektów uczonych, a rezultaty można zobaczyć dużo szybciej niż w przypadku leków opartych o minoksydyl.

    • Ja pierwsze zmiany zobaczyłem po około półtorej miesiąca stosowania. Po 3 miesiącach widać już była ogromną różnice. Jestem obecnie podczas czwartego miesiąca, a włosów ciągle przybywa. Myślę, że warto się od razu wyposażyć w zapas na pare miesięcy bo jak macie zamiar stosować tabletki przez miesiąc to szkoda waszego czasu i pieniędzy

  2. Stosowałem Loxon 5% przez ponad 3 miesiące i nie miałem żadnych widocznych rezultatów. W mojej opinii środek nie działa tak jak obiecuję producent. Cena nie była wysoka (coś rzędu 40zł) ale co z tego skoro efekty zerowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *