Kalkulator BMI

Oblicz swoje BMI (Body Mass Index) korzystając z kalkulatora. Jest to wskaźnik masy ciała wyznaczany na podstawie wzrostu i wagi osoby.?

Twoje BMI

Prawidłowa waga dla osoby w Twoim wzroście to: ? - ? kg.

Wynik Twojego BMI wskazuję, że masz niedowagę.

img

Niedowaga

< 18.5
img

Prawidłowa

18.5 – 24.9
img

Nadwaga

24.9 – 29.9
img

Otyłość

> 29.9

Co to jest BMI?

BMI (Body Mass Index), czyli wskaźnik masy ciała. Dzięki temu kalkulatorowi BMI możemy obliczyć współczynnik, który ocenia masę ciała w stosunku do wzrostu. Podwyższone BMI może świadczyć o zbyt dużej ilość masy tłuszczowej.


Otyłość według BMI

I stopień – BMI w przedziale 30,0–34,9

II stopień – BMI w przedziale 35,0–39,9

III stopień (otyłość skrajna, śmiertelna) – ≥ 40,0

Kalkulator BMI
Źródło: www.diabetes.co.uk/bmi

Jak obliczamy BMI?

Jest to dosyć prosty wzór, który wygląda tak:

Dokładny wzór na BMI
Wzór na BMI

BMI Kobiety, a Mężczyzny

Wskaźnik Masy Ciała u przeciętnej kobiety będzie wynosił około 19-26%, a u statystycznego mężczyzny powinien się mieścić mniej więcej w przedziale 14-20%. Różnica ta polega na tym, że u mężczyzn masę robią przede wszystkim mięśnie, który są dużo cięższe od tłuszczu.

Dlatego też u osób o wysokiej aktywności fizycznej lub które pracują fizycznie, BMI może nie do końca się zgadzać, z tym co widzimy lub jak się czujemy (naszym stanem zdrowia). Do tego warto sprawdzić dokładniejsze dane korzystając z kalkulatora BMR, czyli dziennego zapotrzebowania kalorycznego.


BMI dla dzieci

Kalkulatory BMI skierowane są dla osób dorosłych. U dzieci ten proces obliczania jest identyczny, lecz kryteria, które wykorzystywane do analizy tego współczynnika są zdecydowanie inne. U dzieci wykorzystuje się siatki centylowe, które wspomagają w ocenie prawidłowego rozwoju fizycznego młodych osób.

W ocenie masy ciała dzieci i młodzieży bierze się przede wszystkim pod uwagę prawidłową zawartość tkanki tłuszczowej w zależności od wieku oraz płci.


Pomocne artykuły

Restrykcyjna dietaĆwiczenia na odchudzanie | Tabletki na odchudzanie ranking | Tabletki na zmniejszenie apetytuKeto Light Plus | SlimPerfect