Kalkulator Wzrostu Włosów

Oblicz czas wzrostu Twoich włosów do wymarzonej długości przy użyciu poniższego kalkulatora.


Jak oceniasz swoją dietę i stan zdrowia?


?

Miesięcy

Jak Szybko Rosną Włosy? (Fazy wzrostu)

Wzrost włosów dzieli się na fazy:

Faza anagenu – Twoje włosy rosną około pół cala na miesiąc (około 6 cali rocznie) i szybciej latem niż zimą. Faza wzrostu, czyli faza anagenu, trwa średnio 3-5 lat – więc włosy na całej długości mają średnio od 18 do 30 cali. Faza anagenu jest na ogół dłuższa u osób pochodzenia azjatyckiego i może trwać nawet 7 lat – co oznacza, że ​​włosy mogą rosnąć nawet do 3 stóp długości!

Faza katagenu – Pod koniec fazy anagenu włosy wchodzą w fazę katagenu. Ta krótka faza przejściowa trwa około 10 dni.

Faza telogenu – to okres spoczynku trwający około 3 miesięcy, podczas którego pasma pozostają w mieszkach włosowych, ale nie rosną aktywnie.

Faza egzogenu – Wreszcie pasma są uwalniane z ich mieszków włosowych i wypadają. Teraz cały proces można rozpocząć od nowa!


Dlaczego Włosy Wypadają?

Każdy mieszek włosowy jest niezależny i przechodzi cykl wzrostu w różnym czasie – w przeciwnym razie wszystkie włosy wypadłyby na raz! Zamiast tego gubisz tylko określoną liczbę włosów dziennie – od 80 do 100 włosów na zdrowej głowie.

Wypadanie włosów, przerzedzenie włosów i problemy z ich wzrostem mogą wystąpić, gdy cykl wzrostu zostanie zakłócony. Może to być spowodowane stanami, takimi jak brak równowagi metabolicznej, choroba lub niewłaściwe odżywianie.

Na przykład około 12 tygodni po restrykcyjnej diecie lub wysokiej gorączce może wystąpić łysienie telogenowe (nagłe rozproszone wypadanie włosów). Dzieje się tak, gdy faza anagenu (wzrostu) zostaje skrócona, a wiele włosów wchodzi w fazę telogenu (spoczynku) w tym samym czasie – co powoduje zwiększone wypadanie włosów 3 miesiące później podczas fazy egzogenu (wypadania).

Jeśli cykl wzrostu włosów jest stale zakłócany (na przykład nie jest wspierany dobrym odżywianiem, może się okazać, że włosy nie będą rosły tak długo, jak dawniej). Dzieje się tak, ponieważ włosy nigdy nie mogą pozostawać w fazie anagenu wystarczająco, ay długo osiągnąć żądaną długość.


Pomocne artykuły

Tabletki na Porost Włosów · Dieta na Zdrowe Włosy · Sok z Cebuli na Porost Włosów


Popularne produkty na porost włosów

Locerin · Hair Care Panda · Profolan · Follixin